Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Protištátna činnosť Ficovho Smeru (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Skúsme to vidieť aj

z inej strany:
1. Zrušenie vedúcej úlohy KSČ v spoločnosti neznamenalo zrušenie potreby časti "ľudu" mať formálne "vedúcu úlohu" aj v novom usporiadaní štátu po Novembri 89. Táto potreba bola naplnená dosadeným agentom ŠtB Doktorom celkom hravo sa adaptujúcim na podmienky mocensky "pluralitnej" spoločnosti. Zavedenie normy ľudového fuehrera-populistu zmenilo pomer síl a zároveň uspokojilo potreby tých, ktorí po žiadnej novej spoločnosti netúžili.
2. Každý autoritatívny režim potrebuje na výkon svojich funkcií vhodné kádre. Či už v polícii, parlamente ale aj v hospodárskej oblasti tak, aby bola zabezpečené financovanie potrieb týchto ľudí a vytvorené podmienky na účinné presadzovanie autority daného režimu proti tým, čo by mohli mať iný názor a teda tento režim ohrozovať.
3. V súčasnosti nemá existujúci systém moci vonkajšie ohrozenie ako to bolo v prípade zamatovej revolúcie podporovanej/organizovanej nadriadenou politickou silou vtedajšieho mocenského usporiadania tejto časti Európy. Istý nový prvok je samozrejme záujem USA (CIA) o reguláciu vývoja na Slovensku, čo je dané ich "národnými" záujmami.
4. Ak pôvodná logika štátu (štáto-strany) so žiadnou politickou opozíciou nerátala, tak ani terajšia politická zostava nebude do riadenia štátu vnášať také prvky, ktoré by autoritu štátu ohrozovali (ako napríklad diskusiu či požiadavky námestia).
5. Existujú dve základné sily, udržiavajúce uvedené status-quo v chode. Tým prvým je logika (autorita) existujúceho právneho systému. Predsa v Novembri 89 zakázal svojím rozkazom šéf ŠTB činnosť kontrarozviedky (a tým narušil vtedajší právne-totalitný politický režim), ktorá len mohla strašiť z kancelárií, fotografovať davy na námestiach ale aktívne nesmela do vývoja zasahovať. Existujúci právny systém nemá zavedené základné mechanizmy revolúcie. Rusom predsa nešlo o revolúciu, len o parlamentnú demokraciu a trhovú ekonomiku.
Druhou silou je nadradenosť financií (záujmu o získavanie majetku) voči potrebe slobôd občianskej spoločnosti, v ktorej majú financie len vedľajší vplyv. Asketizmus ako politický princíp T.G. Masaryka sa v súčasnosti nenosí ...
 
Hodnoť

paralely....

....
"Bašternák je podozrivý, že na základe podvodov s vratkami DPH mu štát od roku 2008 vyplatil 16 miliónov eur. To je napríklad dvojnásobok sumy, ktorá dal štát v r. 2015 na financovanie politických strán."

- Fico: "Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí."

Bašternák je ich "paralelná finančná štruktúra"...
 

Tento skorumpovany štat-

riadi PREMIER R. Fico-žiže je osobne zodpovedny,za všetke zlodejiny pod jeho vedenim-čiže mal by sedieť v Leopoldove a nie na urade vlady-ktory mu darovali eštebaci= Lexa, Lorinz, Babiš,Široky,,,
 

...

....súhlasím...
 
Hodnoť

 

Super textík!
Do bodky pravdivý...
Smer tu vlastní štát, preto si dovoľuje ... všade má vlastných... dokázateľne... a všetko je v súlade so zákonom...
Je to hrôza... ale ukazuje sa, že sa mnohí prebúdzajú zo smeráckeho sna ožobračovania...
 
Hodnoť

Keby si ludia uvedomili

že každeho z nas a to doslova okradaju tak je v uliciach stotisic ludi.Dôchodcovia by mali vyšie dôchodky,robotnici ,zdravotnici,učitelia všetci by mali lepšie platy ,lebo ked si vyratate kolko miliard ukradne par nenažrancov a tie peniaze patria nam,bolo vy tu všeto ine..Ale ludi sa dotke len to ked mu niekto z penaženyk ukradne par eur ale že mu tito gauneri dennodenne kradnu z tej penaženky toho si nevšima..tulo neludsku chobotnicu treba zlikvidovať aj s tou bandou ktra ich obhajuje..Blaha v jeho pometenosti bliaka ako by bohatym bral a kope za nich ligu ako idiot a nevidi koho ma vedla seba.Tam mu miliardari nevadia lebo ako učitel by mohol učiť tak v Severnej Korey ale u nas je vlasne nepoužitelny a on to vie.Kym sa narod neprebudi budu tu šafariť tieto hyeny s velkymi papulami a tupymi rečami ako oni chcu dobro ano pre svoje nenažrate bachory..
 
Hodnoť

hmm

nie je tak davno,co Fico polozil novinarom otazku:"Vy si myslite,ze Smer je zlocinecka organizacia?" vtedy sa mu nikto neodvazil odpovedat,ale odpoved je uplne jednoducha - ano,Smer JE !! zlocinecka organizacia..presne v tom duchu,ako napisal autor blogu a tu by nemalo nastat iba nejake odvolanie,alebo povalenie Ficovej vlady,ale hlavne nasledne nezavisle vysetrovanie a pri preukazani zlodejstva im sudne odobrat majetky - toto by ich mrzelo asi viac,ako keby isli na nejaky ten rok do basy - proste aby vratili statu - teda obcanom to,co nam vsetkym ukradli a rozkradli..a toto aplikovat na vsetkych politickych zlodejov + ich podivne zbohatnutym kamosom,ako je Siroky,Kmotrik,Poor a podobne - lebo tito tzv. podnikatelia by bez statnych zakazok nevedeli si zarobit ani na mastny chleba a nevedia to ani s pomocou statnych dotacii
 
Hodnoť

Ďakujem Vám,

za Váš blog. Zhodou okolností som si vypočula slová ministra Lajčáka naživo v televízii a rozzúrili ma natoľko, že som si povedala, že o tom musím niekam napísať. Jeho vyjadrenie totiž odznelo bez povšimnutia, ale za povšimnutie rozhodne stojí. Kto to škodí Slovensku p. Lajčák ??? Vy sa zastávate zlodejov, gaunerov a mafiánov najvyššieho rangu a tých, ktorí na to poukazujú nazývate škodcami Slovenska ?! A kto ste potom vy ?! Vy máte tú drzosť uchádzať sa o post generálneho tajomníka OSN ? S vašimi názormi, postojmi a ritolezectvom, vy komunistický aparátnik ?! Zbaľte si svoju Jarmilu, ktorá svojho času striedala svojich milencov ako spodnú bielizeň a odsťahujte sa do matičky Rusi, kde ste vyštudovali ! To vy škodíte Slovensku a čím skôr tu prestanete zavadzať, smradiť a škodiť, tým lepšie ! Do týchto výrokov ste mi bol ešte ako-tak sympatický, považovala som vás na najinteligentnejšieho člena tej bandy, ktorá si hovorí vláda SR. Mýlila som sa. Človek aspoň z náznakom charakteru a chrbtovej kosti a diplomat, za akého sa považujete, mohol odpovedať neutrálne, bez toho aby niekoho urazil. Vy ste však servilný pajác, ktorý využil príležitosť, aby sa zapáčil chlebodarcom. Vaše výroky by nemali zostať nepovšimnuté, a keď sa ukáže, že tí "čo škodia Slovensku" hovorili pravdu, mali by ste po zásluhe odísť na smetisko dejín, ako obhajca najväčších okrádačov Slovákov v ich modernej histórii. Fuj hanba, je mi z vás zle p. Lajčák.
 


Najčítanejšie


 1. Andrej Vágner: Rybársky zväz už rok šikanuje dôchodcu - štát sa už rok nečinne prizerá 1 509
 2. Katarina Antenozio: Život s koronavírusom 1 352
 3. Mišo Šesták: Maďar naštval Rusa, Slovák na to doplatil 1 083
 4. Stanislav Martinčko: Páni, máme vás i toho dosť! 977
 5. Štefan Holý: Sulík - nová verzia Jána Ľuptáka? 777
 6. Anton Kovalčík: Sedeli dvaja kamaráti v krčme, 751
 7. Pavel Weiss: Zmena volebného systému môže posilniť regióny 722
 8. Martin Borguľa: Zásobáreň pitnej vody v ohrození, my riešime vášne v parlamente 618
 9. INEKO: O (ne)hľadaní zdrojov s prstom v nose 575
 10. DagmaRA Sarita Poliaková: Si ako tvoja mama, si ako tvoj otec 562

Rebríčky článkov


 1. Lukáš Baloga: Na koronavírus zatiaľ viac doplatili americké trhy. Avšak perspektíva Európy je horšia
 2. Michael Laitman: Tajomstvá čiernej diery
 3. Vladimír Bohm: Problém lídrov krajín, ktorý nemajú deti
 4. Martin Krištoff: Obavy z pandémie tlačia ceny ropy čoraz nižšie
 5. Ľubomír Šuška: Osvietenstvo I.
 6. Judita Vargová: Nefotím sa pri Kuciakovom dome
 7. Miroslav Židek: Úryvok z pripravovanej knihy "Symbol života":
 8. Dušan Seberíni: Lingvistické okienko - holokaust
 9. Jozef Legény: Budeme voliť v ďalších voľbách manifestačne?
 10. Matej Galo: Môj najlepší kandidát v parlamentných voľbách


Už ste čítali?