Protištátna činnosť Ficovho Smeru

Autor: Pavol Martinický | 1.7.2016 o 9:44 | (upravené 1.7.2016 o 9:57) Karma článku: 11,73 | Prečítané:  2086x

Úmysel opozície odvolať ministra Kaliňáka, označil minister Lajčák, i premiér Fico za snahu poškodiť Slovensko a deštruovatť jeho v predsedníctvo v EU. Slovensku však najviac škodia organizované skupiny, spolupracujúce so Smerom

Protištátne rozkrádanie štátu

Protištátna činnosť je taká, ktorá škodí štátu. Tou je aj korupcia, predražené zákazky a iné tunelovanie, ktoré podľa kvalifikovaných odhadov zhltnú takmer štvrtinu z výdavkov štátu. To je aj najväčší problém slovenského čerpania peňazí z prostriedkov EU. Napríklad britský veľvyslanec na Slovensku Michael Roberts povedal že takto„je stratených 20% z každého tendra.Mám podozrenie, že to môže byť ešte viac." (Sme, 21. 12.2010) Vieme že takéto spôsoby sú bežné prakticky v každom míňaní štátnych peňazí, pričom v niektorých prípadoch ide o sumy a percentá omnoho vyššie. Výdavky SR v r. 2015 boli 18 353 774 904,- eur, z toho 20 % je 3,67 miliardy.

To je kolosálne okrádanie štátu, a zároveň všetkých ktorí tieto prostriedky svojou prácou a daňami vytvorili, a ktorým majú prostredníctvom štátu slúžiť. Realizujú to často dobre organizované a s najvyššími predstaviteľmi vládnej moci prepojené skupiny. Médiá ich niekoľko jasne zdokumentovali. Napríklad "zdravotnícku" okolo expredsedu parlamentu Pašku, alebo ľudí okolo L Bašternáka, ktorý má podozrivo blízko k premiérovi Ficovi, ministrovi vnútra Kaliňákovi i exministrovi financií Počiatkovi, ktorí nikdy dôveryhodne nevysvetlili svoje mnohomiliónové príjmy. Bašternák je podozrivý, že na základe podvodov s vratkami DPH mu štát od roku 2008 vyplatil 16 miliónov eur. To je napríklad dvojnásobok sumy, ktorá dal štát v r. 2015 na financovanie politických strán.

Zlý politický a právny systém

Nie je to iba chyba jednotlivcov, ktorých väčšinou nikto neberie na zodpovednosť, ale choroba systému. Spôsob akým Kaliňákom vedený rezort MV rieši vážne podozrenie z tohto podvodu dokazuje, že aj za tretej vlády R. Fica platí to, čo povedal veľvyslanec Roberts po menovaní D. Harabína na čelo Najvyššieho súdu"

„Na Slovensku je širší problém s vládou práva, nejde len o samotné súdnictvo. Ak sa pozriete, ako málo vážnych korupčných prípadov bolo dotiahnutých, je zrejmé, že niečo nefunguje. .... V justícii existujú fundamentálne problémy. Často sa nechápe, čo je to nezávislosť súdnictva. Nemôžete mať nezávislosť bez zodpovednosti a skladania účtov. A to tu chýba.“ 

Tak ako prezident Gašparovič, „akoby člen Smeru“ ovplyvnil justíciu menovaním D. Harabína do čela súdov a spôsobom akým (ne)menoval prokurátorov, aj minister Kaliňák síce teoreticky nemôže zasahovať dovyšetrovania, ale (ne)činnosť polície riadi aj tým, že zásadným spôsobom ovplyvňuje jej personálne zloženie. V kombinácii s ním utajovaným pôvodom niekoľko sto miliónového majetku, osobným prepojením s pochybnými podnikateľmi a obchodovaniím so schránkovými firmami je to jasný dôvod na jeho odvolanie.

Dôsledky zlého systému

Slovensku škodí nielen takéto rozkrádanie mnohomiliónových súm, ktoré potom chýbajú v školstve, zdravotníctve a iných oblastiach, ale aj ďalšie dôsledky tejto organizovanej protištátnej činnosti:

- Korupcia a biedna vymožiteľnosť práva je najväčšou brzdou dobrého a poctivého podnikania na Slovensku, a škodí hlavne drobným domácim podnikateľom. To zvyšuje chudobu, nespravodlivú sociálnu nerovnosť i nezamestnanosť.

- Štát riadený skorumpovanými politikmi, úradníkmi a oligarchami zdierajúcimi vlastných spoluobčanov ťažko odolá aj iným zlým vplyvom a záujmom.

- Poškodzovanie nezávislosti a možnosti slobodného konania SR. Chýbajúce prostriedky štát nahrádza aj zvyšovaným zadlžovaním. Chudobný a zadĺžený štát má oslabenú nezávislosť a slobodu, napr. voči svojim veriteľom i rôznym tlakom zo zahraničia.

- Poškodzovanie autority štátu v očiach vlastných občanov. Tí si nemôžu vážiť štát v ktorom je tak biedna vymožiteľnosť práva a spravodlivosti. Ničí sa dôvera občanov v políciu a súdy, aj úsilie a dobré meno poctivých štátnych úradníkov i policajtov.

- Zlá ekonomická, právna a kultúrno-politická situácia vyháňa mnoho slušných a kvalifikovaných ľudí zo Slovenska. Aj v tom škodia Slovensku tí, ktorí ju z riadiacich miest štátu tvoria a negatívne ovplyvňujú.

Ryba smrdí od hlavy

Viac než 8 z posledných 10 rokov tu vládne R. Fico. Z toho posledné 4 roky mal Smer väčšinu v parlamente a jednofarebnú vládu. To znamená, že má najväčšiu zodpovednosť za to ako to tu vyzerá, i za to čo si o tom myslí kultúrne a demokratické zahraničie.

Šéf slovenskej diplomacie Lajčák k snahe odvolať Kaliňáka povedal: „ Vidím to ako snahu poškodiť Slovensko, ale to ma neprekvapuje u týchto ľudí, oni sa snažia poškodiť Slovensko od začiatku. Nie som prekvapený,“ (TASR 15.6.2016) Podobne obvinil opozíciu premiér Fico 30.6.2016„Vašim cieľom je deštruovať slovenské predsedníctvo." 

V uvedených výrokoch však vidno podobnosť s Mečiarom, ktorý tiež obviňoval kritikov svojho štýlu vládnutia z škodenia Slovensku, a komunistický pôvod a minulosť R.Fica a M. Lajčáka. Aj totalitný komunizmus totiž stotožňoval štát s vlastnou ničím neobmedzenou mocou a špeciálnymi výhodami a nedotknuteľnosťou mocipánov. Súčasťou prihlášky do KS, ktorej členmi sa obidvaja dobrovoľne stali, je aj vyhlásenie: „Vyhlasujem, že som bol oboznámený so stanovami strany, uznávam program a ciele Komunistickej strany Československa....“ Programom a cieľom KS bola likvidácia demokracie a vytvorenie nikým nekontrolovanej a nekritizovateľnej vládnej vrstvy papalášov.

Komunizmus padol až keď dostatočné množstvo občanov vyšlo do ulíc. To je aj jediný spôsob ako zabrániť Ficovmu Smeru a jeho čelným predstaviteľom v ich činnosti škodiacej Slovensku a jeho slušným občanom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Naď očakáva, že počas víkendu otestujú aspoň tri milióny ľudí

Najväčšie problémy spôsobovali drive through odberové miesta.

Vo svete píšu o nepresných testoch aj o výzve prezidentky

Únia sa môže Slovenskom inšpirovať, ak sa projekt podarí.


Už ste čítali?