Protištátna činnosť Ficovho Smeru

Autor: Pavol Martinický | 1.7.2016 o 9:44 | (upravené 1.7.2016 o 9:57) Karma článku: 11,72 | Prečítané:  1843x

Úmysel opozície odvolať ministra Kaliňáka, označil minister Lajčák, i premiér Fico za snahu poškodiť Slovensko a deštruovatť jeho v predsedníctvo v EU. Slovensku však najviac škodia organizované skupiny, spolupracujúce so Smerom

Protištátne rozkrádanie štátu

Protištátna činnosť je taká, ktorá škodí štátu. Tou je aj korupcia, predražené zákazky a iné tunelovanie, ktoré podľa kvalifikovaných odhadov zhltnú takmer štvrtinu z výdavkov štátu. To je aj najväčší problém slovenského čerpania peňazí z prostriedkov EU. Napríklad britský veľvyslanec na Slovensku Michael Roberts povedal že takto„je stratených 20% z každého tendra.Mám podozrenie, že to môže byť ešte viac." (Sme, 21. 12.2010) Vieme že takéto spôsoby sú bežné prakticky v každom míňaní štátnych peňazí, pričom v niektorých prípadoch ide o sumy a percentá omnoho vyššie. Výdavky SR v r. 2015 boli 18 353 774 904,- eur, z toho 20 % je 3,67 miliardy.

To je kolosálne okrádanie štátu, a zároveň všetkých ktorí tieto prostriedky svojou prácou a daňami vytvorili, a ktorým majú prostredníctvom štátu slúžiť. Realizujú to často dobre organizované a s najvyššími predstaviteľmi vládnej moci prepojené skupiny. Médiá ich niekoľko jasne zdokumentovali. Napríklad "zdravotnícku" okolo expredsedu parlamentu Pašku, alebo ľudí okolo L Bašternáka, ktorý má podozrivo blízko k premiérovi Ficovi, ministrovi vnútra Kaliňákovi i exministrovi financií Počiatkovi, ktorí nikdy dôveryhodne nevysvetlili svoje mnohomiliónové príjmy. Bašternák je podozrivý, že na základe podvodov s vratkami DPH mu štát od roku 2008 vyplatil 16 miliónov eur. To je napríklad dvojnásobok sumy, ktorá dal štát v r. 2015 na financovanie politických strán.

Zlý politický a právny systém

Nie je to iba chyba jednotlivcov, ktorých väčšinou nikto neberie na zodpovednosť, ale choroba systému. Spôsob akým Kaliňákom vedený rezort MV rieši vážne podozrenie z tohto podvodu dokazuje, že aj za tretej vlády R. Fica platí to, čo povedal veľvyslanec Roberts po menovaní D. Harabína na čelo Najvyššieho súdu"

„Na Slovensku je širší problém s vládou práva, nejde len o samotné súdnictvo. Ak sa pozriete, ako málo vážnych korupčných prípadov bolo dotiahnutých, je zrejmé, že niečo nefunguje. .... V justícii existujú fundamentálne problémy. Často sa nechápe, čo je to nezávislosť súdnictva. Nemôžete mať nezávislosť bez zodpovednosti a skladania účtov. A to tu chýba.“ 

Tak ako prezident Gašparovič, „akoby člen Smeru“ ovplyvnil justíciu menovaním D. Harabína do čela súdov a spôsobom akým (ne)menoval prokurátorov, aj minister Kaliňák síce teoreticky nemôže zasahovať dovyšetrovania, ale (ne)činnosť polície riadi aj tým, že zásadným spôsobom ovplyvňuje jej personálne zloženie. V kombinácii s ním utajovaným pôvodom niekoľko sto miliónového majetku, osobným prepojením s pochybnými podnikateľmi a obchodovaniím so schránkovými firmami je to jasný dôvod na jeho odvolanie.

Dôsledky zlého systému

Slovensku škodí nielen takéto rozkrádanie mnohomiliónových súm, ktoré potom chýbajú v školstve, zdravotníctve a iných oblastiach, ale aj ďalšie dôsledky tejto organizovanej protištátnej činnosti:

- Korupcia a biedna vymožiteľnosť práva je najväčšou brzdou dobrého a poctivého podnikania na Slovensku, a škodí hlavne drobným domácim podnikateľom. To zvyšuje chudobu, nespravodlivú sociálnu nerovnosť i nezamestnanosť.

- Štát riadený skorumpovanými politikmi, úradníkmi a oligarchami zdierajúcimi vlastných spoluobčanov ťažko odolá aj iným zlým vplyvom a záujmom.

- Poškodzovanie nezávislosti a možnosti slobodného konania SR. Chýbajúce prostriedky štát nahrádza aj zvyšovaným zadlžovaním. Chudobný a zadĺžený štát má oslabenú nezávislosť a slobodu, napr. voči svojim veriteľom i rôznym tlakom zo zahraničia.

- Poškodzovanie autority štátu v očiach vlastných občanov. Tí si nemôžu vážiť štát v ktorom je tak biedna vymožiteľnosť práva a spravodlivosti. Ničí sa dôvera občanov v políciu a súdy, aj úsilie a dobré meno poctivých štátnych úradníkov i policajtov.

- Zlá ekonomická, právna a kultúrno-politická situácia vyháňa mnoho slušných a kvalifikovaných ľudí zo Slovenska. Aj v tom škodia Slovensku tí, ktorí ju z riadiacich miest štátu tvoria a negatívne ovplyvňujú.

Ryba smrdí od hlavy

Viac než 8 z posledných 10 rokov tu vládne R. Fico. Z toho posledné 4 roky mal Smer väčšinu v parlamente a jednofarebnú vládu. To znamená, že má najväčšiu zodpovednosť za to ako to tu vyzerá, i za to čo si o tom myslí kultúrne a demokratické zahraničie.

Šéf slovenskej diplomacie Lajčák k snahe odvolať Kaliňáka povedal: „ Vidím to ako snahu poškodiť Slovensko, ale to ma neprekvapuje u týchto ľudí, oni sa snažia poškodiť Slovensko od začiatku. Nie som prekvapený,“ (TASR 15.6.2016) Podobne obvinil opozíciu premiér Fico 30.6.2016„Vašim cieľom je deštruovať slovenské predsedníctvo." 

V uvedených výrokoch však vidno podobnosť s Mečiarom, ktorý tiež obviňoval kritikov svojho štýlu vládnutia z škodenia Slovensku, a komunistický pôvod a minulosť R.Fica a M. Lajčáka. Aj totalitný komunizmus totiž stotožňoval štát s vlastnou ničím neobmedzenou mocou a špeciálnymi výhodami a nedotknuteľnosťou mocipánov. Súčasťou prihlášky do KS, ktorej členmi sa obidvaja dobrovoľne stali, je aj vyhlásenie: „Vyhlasujem, že som bol oboznámený so stanovami strany, uznávam program a ciele Komunistickej strany Československa....“ Programom a cieľom KS bola likvidácia demokracie a vytvorenie nikým nekontrolovanej a nekritizovateľnej vládnej vrstvy papalášov.

Komunizmus padol až keď dostatočné množstvo občanov vyšlo do ulíc. To je aj jediný spôsob ako zabrániť Ficovmu Smeru a jeho čelným predstaviteľom v ich činnosti škodiacej Slovensku a jeho slušným občanom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Exminister Janušek, ktorého súdia za nástenku, dohliada v Žiline na transparentnosť

Hlavní aktéri nástenkového tendra dnes žijú bežným životom. Napriek obžalobe a hrozbe dlhoročného trestu má byť jeden z nich prvkom verejnej kontroly.

KOMENTÁRE

Pozrite, čo sa stalo na Slovensku, hromží Trump pred kamerami

Preceňovanie utečeneckej témy odpútava pozornosť od úplatkov.

TECH

NASA oznámila obrovský objav, prečo sú vedci takí nadšení

Veď je to „len“ ďalšia hviezdna sústava.


Už ste čítali?