Wikipe-la Tajná správa o Slovensku

Autor: Pavol Martinický | 24.2.2012 o 9:18 | (upravené 24.2.2012 o 11:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1631x

Neodpočúval som chov goríl u susedov, a náš byt a telefón prestala ŠtB odpočúvať niekedy po novembri 1989. Nie som predseda vlády ani šéf ani člen politickej strany. Napriek tomu občas dostanem nejaké zamyslenia hodné informácie. Včera som si na stole našiel zaujímavú správu o Slovensku od utajeného svedka. Je to text, ktorý priam vyzýva k tomu, aby si ho v záujme obecného dobra prečítalo čo najviac ľudí.

 

Wiikipedia - Slovensko

 

Slovensko je maličký štát severovýchodne od Viedne. Napriek tomu, že sa nachádza v centrálnej Európe, je to typický subtropický štát, kde sa bežne po uliciach povaľujú banány a výskyt goríl je častejší ako v Tanzánii, či Keni. Zvláštnosťou sú nebývalé horúce periódy aj počas najväčších mrazov, keď bod varu kulminuje pri -15 st.C. Obyvateľstvo je napriek tomu neskutočne trpezlivé, letargické, dôverčivé, celý život hľadajúce silné autority, ktorým potom verne slúži za pár banánov.

Politicke zriadenie :

Slovensko je feudálne léno, ktoré striedavo riadia dve oligarchie /Penta, J&T/ Ako medzičlánok riadenia menujú na 4 roky niekoľko tzv. politických strán, ktoré slovenské léno obhospodarujú až do jeho úplného vyťaženia. Slováci sa s obľubou zúčastňujú ľudových slávností, tzv. volieb, kde sľubujú vernosť svojmu samcovi. Najvyššou funkciou štátu je úrad prezidenta, ktorého hlavnou povinnosťou je do ničoho nezasahovať. Štátni úradníci potom dávajú za úplatu o niečo menšie, ale príjem väčšiny tisícnásobne prevyšujúce majetky a honoráre lúpežným rytierom a výpalníkom zamaskovaným za exekútorov, právnikov, vládnych poradcov, veľkopodnikateľov, štátnych dozorcov a bankárov.

Rozhodnutia oligarchov presadzuje 150 poslancov v tzv. parlamente. Ide o miestny folklórny prvok, kde účinkujúci predvádzajú niekedy naivné, inokedy profesionálne divadlo. Okrem hercov v parlamente je garanciou zriadenia aj prokurátor, ktorého hlavnou povinnosťou je zjemňovať a neutralizovať prípadné právne excesy a tiež na spravodlivosti nezávislá justícia.

Hospodárstvo:

Peňažné aktíva obyvateľstva spravujú už spomenuté finančné skupiny, ktoré zbavujú tejto nepríjemnej povinnosti bežných Slovákov. V hospodárstve prevláda manufaktúrny spôsob výroby automobilov a elektrotechniky. Slováci sú vďačnou pracovnou silou, bez reptania a za nízke mzdy pomáhajú zbytku Európy a Ázii. Poľnohospodárstvo sa sústreďuje na chov akvarijných rybičiek, pričom tradičné produkty -mäso, zemiaky, ovocie- dovážajú zo zahraničia.

Kultúra:

Hlavnou kultúrnou inštitúciou tamojšieho obyvateľstva je tzv.krčma /po novom aj pub, restorante, a pod./. Ide o zariadenie, kde sa preberajú všetky štátotvorné otázky a problémy za súčasného konzumovania alkoholických nápojov. Treba ale povedať, že ide o nižší stupeň kultúry.

Vyššiu kultúru zabezpečujú tzv. umelci a celebrity, ktorí za neľudové honoráre robia šašov a tzv. bavičov na podujatiach vyššej triedy.

Náboženstvo:

Podľa oficiálnych štatistík sa ¾ obyvateľstva hlási ku kresťanstvu a asi 15% za ateistov. V praxi však väčšina dosť emotívne a iracionálne slúži viaceým božstvám, ktoré by teoreticky mali byť v príkrom rozpore s hodnotami a učením viery, ku ktorej sa v štatistikách hlásia. Asi polovica naďalej uctieva Ducha komunizmu, napriek tomu, že tento v minulosti ich oficiálnu cirkev kruto prenasledoval. Asi tretina je ochotná všetko obetovať Božstvu Nacionalizmu. Malá ale vplyvná je skupina prorokov Neviditeľnej Ruky Trhu, ktorá hlása, že táto prinesie blahobyt aj chudobným, keď jej dlho budú prinášať obete. Asi polovica ktorá najviac zaváži v tzv. voľbách (viď vyššie) zároveň neotrasiteľne verí najvyššiemu samcovi, ktorému toleruje a odpustí aj to čo by nedovolili ani susedovi či vlastnému bratovi. Napríklad že ich za vianočný darček oberie o mnohonásobok hodnoty tohto darčeka, ktorú si potom rozdelí so spomínanými mýtnikmi a výpalníkmi.

Poznámka spoluautora

Väčšia časť tohto textu mi prišla poštou. Elektronickou. Autora nepoznám, a týmto mu ďakujem. Tak ako pri iných textoch Wikipédie predpokladám že má slúžiť verejnosti a je otvorený k doplneniu, čo som týmto spravil. Na overenie hodnovernosti tejto správy nemusí prezident nikoho zbaviť mlčanlivosti. Stačí na to všetkým otvorená komisia občanov, ktorí slobodne akýmkoľvek spôsobom vyjadria svoj názor na tento text. Za členstvo v nej a vyjadrený názor ponúkam rovnakú odmenu ako som dostal ja za prípravu a zverejnenie tohto textu : Dobrý pocit a z grantov EÚ honorár 0,00 eur. Vyplatené ihneď.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?